Co wiedzieć o Bradypnea (powolne oddychanie)

Bradypnea jest terminem medycznym dla nienormalnie powolnego oddychania.

Istnieje wiele możliwych przyczyn Bradypnea lub Bradypnoea, w tym problemy z sercem sercowym, w tym problemy sercowe, w tym problemy sercowe sercowe , leki lub leki i nierównowaga hormonalna.

W tym artykule przyglądamy się Bradypnea, w tym szybkość oddychania, przyczyny i opcje leczenia.

Co co Czy Bradypnea?

Bradypnea oznacza, że ​​osoba przyjmuje mniej oddechów na minutę niż zwykle ze względu na swój wiek i poziom aktywności.

Według ekspertów, normalne i nieprawidłowe wskaźniki oddychania dla dorosłego , w oddechach na minutę są następujące:

Gdy osoba ma szybkość oddychania poniżej 12 oddechów na minutę przez dłuższe niż 2 minuty, sugeruje to Bradypnea. Średnia szybkość oddychania różni się między osobami i może się zmieniać w zależności od wieku i poziomów aktywności osoby.

Bradypnea może powodować:

Bradypnea może wystąpić, gdy dana osoba nie śpi lub śpi. Różni się od bezdechu, co jest tymczasowe zatrzymanie oddychania, które jest najczęstsze, gdy osoba śpi.

Bradypnea nie jest tym samym, co ciężki lub ciężki oddech, którego termin medyczny jest duszność.

Tachypnea to kolejny oddzielny termin, który odnosi się do nienormalnie szybkiego szybkości oddychania. Objawy i przyczyny Bradypnea i Tachypnea są różne.

powoduje

Bradypnea jest objawem, a nie stanem samym w sobie. Może oznaczać podstawowy problem fizyczny lub stan zdrowotny, lub może wskazywać na nadmierne media.

Istnieje wiele przyczyn Bradypnea, które obejmują:

narażenie na leki lub toksyny

Różne leki, w tym alkohol i opioidy, mogą powodować nienormalnie powolny wskaźnik oddychania.

Bradypnea jest jednym z objawów przedawkowania leku.

narażenie na trujące chemikalia przemysłowe lub niebezpieczne poziomy tlenku węgla mogą również spowolnić szybkość oddychania osoby.

Operacja

Różne leki stosowane przez lekarzy podczas operacji mogą powodować Bradypnea, w tym:

Nierównowagi hormonalne

Osoby o stanie zwanym niedoczynnością tarczycy mają a Niedowiskujący tarczyca, który może nie wytwarzać wystarczającej liczby hormonów, aby utrzymać metabolizm organizmu na optymalnych poziomach. W rezultacie może rozwinąć się wolniejszy szybkość oddychania.

Problemy z pniem mózgu

Proces oddychania rozpoczyna się w mózgu. Ośrodki oddechowe w dolnym łodydze mózgu i rdzeniu kręgowym wysyłają sygnały stymulujące płuca, mięśnie oddychające i reszta ciała.

Problemy z mózgiem, takie jak zakrzepy krwi, guzy i urazy mózgu , może zakłócać zdolność mózgu do wysyłania tych sygnałów. Ta interferencja może spowolnić szybkość oddychania.

Problemy z sercem

z powodu połączenia między rytmem serca a szybkościami oddychania, wszystko, co zakłóca funkcję serca, takiego Jako niewydolność serca lub infekcja serca może również wpływać na aktywność układu oddechowego.

Nierównowagi elektrolitów

Minerały o ładunku elektrycznym, zwanym elektrolitami, odgrywają rolę w utrzymaniu układów organizmu W równowadze.

Elektrolity obejmują potas, sód, magnez, wapń, fosforan i chlorek.

Jeśli proporcje tych elektrolitów we krwi i tkance są nierówne, ciało ciała nie działa tak, jak powinien, co może spowodować nienormalnie powolne oddychanie. Zbyt dużo lub za mało wody może powodować nierównowagę elektrolitów.

Objawy

Powolne oddychanie może powodować niski poziom tlenu w organizmie. Najbardziej zauważalne objawy Bradypnea są podobne do objawów niedostatek>

 • zawroty głowy
 • Przewlekłe zmęczenie
 • Słabość
 • Połączenie
 • Słaba koordynacja
 • Ból w klatce piersiowej
 • Problemy z pamięcią
 • Leczenie i perspektywy

  Wskaźnik oddychania osoby jest jednym z jej parametrów życiowych, wraz z jej ciśnieniem krwi, temperaturą ciała i impulsem .

  Specjaliści medyczni mierzą te znaki życiowe regularnie, ponieważ wyniki zapewniają szybki przegląd statusu podstawowych funkcji ciała osoby.

  Perspektywy osób z Bradypneą zależy przede wszystkim od okoliczności lub odpowiedzialne za to warunki fizyczne.

  Na przykład, gdy przyczyną jest nieaktywna tarczyca, leki na tarczycę może pomóc przywrócić regularne wskaźniki oddychania i inne funkcje metaboliczne.

  gdy powolne oddychanie jest spowodowane z złożonej przyczyny, takiej jak choroby serca, lekarze m Ay daj osobie maskę oddechową i uzupełniający tlen, aby upewnić się, że ich tkanki ciała uzyskują wystarczający tlen.

  Problemy z sercem są główną przyczyną śmierci. Kiedy Bradypnea jest powiązana z problemami z sercem, osoba zwykle wymaga kompleksowego leczenia przyczyny podstawowej.

  Na szczęście te same leki, które lekarze przepisują w leczeniu niewydolności serca, mogą prowadzić do poprawy czynności płuc.

  Gdy przedawkowanie opiatów lub alkoholu powoduje Bradypnea, leczenie może zwykle pozwolić ludziom na wyzdrowienie po natychmiastowych skutkach.

  Trwające badania nad wpływem świadomego oddychania, praktyka, w której ludzie starają się być W pełni świadomi i oddechów może przynieść cenne korzyści zdrowotne w wielu warunkach oddechowych, w tym Bradypnea.

  Na przykład niektórzy ludzie próbują celowo spowolnić oddychanie. W ramach niektórych technik jogi, medytacji i biofeedbacku ludzie celowo zwalniają i rozszerzają oddech jako metodę relaksacyjną. Ostatnie badania sugerują, że może to poprawić funkcję autonomicznego układu nerwowego, a także przynieść korzyści układowi sercowo -naczyniowe i oddechowe.

  Podsumowanie

  Bradypnea jest, gdy oddychanie danej osoby jest wolniejsze niż zwykle ze względu na wiek i aktywność poziomy. Dla osoby dorosłej będzie to mniej niż 12 oddechów na minutę.

  Powolne oddychanie może mieć wiele przyczyn, w tym problemy z sercem, problemy z łodygami mózgu i przedawkowanie narkotyków. Najlepsze leczenie i perspektywy Bradypnea zależą od jej przyczyny. harmoniqhealth.com

  Przeczytaj ten artykuł w języku hiszpańskim.

  Medical News DZISIAJ DZISIAJ Ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

  Contents